User:Killerbreadbug72: Difference between revisions
→Enemies
Line 389: | Line 389: | ||
||6||Spotty Bulbear||4||10||Stun Slam||Slingshot | ||6||Spotty Bulbear||4||10||Stun Slam||Slingshot | ||
|- | |- | ||
||7|| | ||7||Dwarf Bulbear||3||3||Double Dagger||Slingshot w/ Ninja Stars | ||
|- | |- | ||
||8|| | ||8||Red Bulbear||4||10||Double Dagger|| Poison Seed Slingshot | ||
|- | |- | ||
||9|| | ||9||Orange Bulbear||5||10||Stun Slam w/ Dagger|| Boomerang | ||
|- | |- | ||
||10|| | ||10||Fiery Bulblax||10||10||Poison Seed||Ninja Stars | ||
|- | |- | ||
||11|| | ||11||Watery Bulblax||10||10||Poison Seed|| Sling Shot w/poison seed | ||
|- | |- | ||
||12|| | ||12||Bulborb Larva||1||2||Stun slam||Shotgun Slingshot(Kills Multiple) | ||
|- | |- | ||
||13|| | ||13||Orange Bulborb Larva||3||3||Poison Seed||Shotgun Slingshot (Kills Multiple) | ||
|- | |- | ||
||14||Dwarf Red Bulborb|| | ||14||Bulbear Larva||3||3||Stun Slam|| Shotgun Slingshot (Kills Multiple) | ||
|- | |||
||15||Dwarf Red Bulborb||1||3|| Dagger||Ninja Stars | |||
|- | |||
||16||Snow Bulborb||1||3||Stun Slam||Ninja Stars | |||
|- | |||
||17||Dwarf Orange Bulborb||1||3||Dagger|| Ninja Stars | |||
|- | |||
||18||Dwarf Blue Bulborb||1||3||Stun Slam|| Slingshot | |||
|- | |||
||19||Dwarf Green Bulborb||1||3||Dagger|| Boomerang | |||
|- | |||
||20||Dwarf Red Bulbear||1||3||Poison Seed|| Ninja Stars | |||
|- | |||
||21||Dwarf Orange Bulbear||1||3||Poison Seed|| Slingshot W/ Poison Seed | |||
|- | |||
||22||Dwarf Fiery Bulblax||1||3||Stun Slam||Slingshot W/ Dagger | |||
|- | |||
||23||Dwarf Watery Bulblax||1||3||Sword||Boomerang |