300
edits
(P4 hold and mash icons) |
(switch directional buttons) |
||
Line 527: | Line 527: | ||
|[[:File:Switch Left Stick.png|[link]]] | |[[:File:Switch Left Stick.png|[link]]] | ||
|- | |- | ||
| <code><nowiki>{{button|switch|lstickclick}}</nowiki></code> | | <code><nowiki>{{button|switch|lstickclick}}</nowiki></code> | ||
|{{button|switch|lstickclick}} | |{{button|switch|lstickclick}} | ||
|[[:File:Switch Left Stick click.png|[link]]] | |[[:File:Switch Left Stick click.png|[link]]] | ||
|- | |||
| <code><nowiki>{{button|switch|lsticku}}</nowiki></code> | |||
|{{button|switch|lsticku}} | |||
|[[:File:Switch Left Stick up.png|[link]]] | |||
|- | |||
| <code><nowiki>{{button|switch|lstickd}}</nowiki></code> | |||
|{{button|switch|lstickd}} | |||
|[[:File:Switch Left Stick down.png|[link]]] | |||
|- | |||
| <code><nowiki>{{button|switch|lstickl}}</nowiki></code> | |||
|{{button|switch|lstickl}} | |||
|[[:File:Switch Left Stick left.png|[link]]] | |||
|- | |||
| <code><nowiki>{{button|switch|lstickr}}</nowiki></code> | |||
|{{button|switch|lstickr}} | |||
|[[:File:Switch Left Stick right.png|[link]]] | |||
|- | |||
| <code><nowiki>{{button|switch|lstickud}}</nowiki></code> | |||
|{{button|switch|lstickud}} | |||
|[[:File:Switch Left Stick updown.png|[link]]] | |||
|- | |||
| <code><nowiki>{{button|switch|lsticklr}}</nowiki></code> | |||
|{{button|switch|lsticklr}} | |||
|[[:File:Switch Left Stick leftright.png|[link]]] | |||
|- | |- | ||
| <code><nowiki>{{button|switch|rstick}}</nowiki></code> | | <code><nowiki>{{button|switch|rstick}}</nowiki></code> | ||
Line 538: | Line 563: | ||
|{{button|switch|rstickclick}} | |{{button|switch|rstickclick}} | ||
|[[:File:Switch Right Stick click.png|[link]]] | |[[:File:Switch Right Stick click.png|[link]]] | ||
|- | |||
| <code><nowiki>{{button|switch|rsticku}}</nowiki></code> | |||
|{{button|switch|rsticku}} | |||
|[[:File:Switch Right Stick up.png|[link]]] | |||
|- | |||
| <code><nowiki>{{button|switch|rstickd}}</nowiki></code> | |||
|{{button|switch|rstickd}} | |||
|[[:File:Switch Right Stick down.png|[link]]] | |||
|- | |||
| <code><nowiki>{{button|switch|rstickl}}</nowiki></code> | |||
|{{button|switch|rstickl}} | |||
|[[:File:Switch Right Stick left.png|[link]]] | |||
|- | |||
| <code><nowiki>{{button|switch|rstickr}}</nowiki></code> | |||
|{{button|switch|rstickr}} | |||
|[[:File:Switch Right Stick right.png|[link]]] | |||
|- | |||
| <code><nowiki>{{button|switch|rstickud}}</nowiki></code> | |||
|{{button|switch|rstickud}} | |||
|[[:File:Switch Right Stick updown.png|[link]]] | |||
|- | |||
| <code><nowiki>{{button|switch|rsticklr}}</nowiki></code> | |||
|{{button|switch|rsticklr}} | |||
|[[:File:Switch Right Stick leftright.png|[link]]] | |||
|- | |||
| <code><nowiki>{{button|switch|stick}}</nowiki></code> | |||
|{{button|switch|stick}} | |||
|[[:File:Switch Stick.png|[link]]] | |||
|- | |||
| <code><nowiki>{{button|switch|stickclick}}</nowiki></code> | |||
|{{button|switch|stickclick}} | |||
|[[:File:Switch Stick click.png|[link]]] | |||
|- | |||
| <code><nowiki>{{button|switch|sticku}}</nowiki></code> | |||
|{{button|switch|sticku}} | |||
|[[:File:Switch Stick up.png|[link]]] | |||
|- | |||
| <code><nowiki>{{button|switch|stickd}}</nowiki></code> | |||
|{{button|switch|stickd}} | |||
|[[:File:Switch Stick down.png|[link]]] | |||
|- | |||
| <code><nowiki>{{button|switch|stickl}}</nowiki></code> | |||
|{{button|switch|stickl}} | |||
|[[:File:Switch Stick left.png|[link]]] | |||
|- | |||
| <code><nowiki>{{button|switch|stickr}}</nowiki></code> | |||
|{{button|switch|stickr}} | |||
|[[:File:Switch Stick right.png|[link]]] | |||
|- | |||
| <code><nowiki>{{button|switch|stickud}}</nowiki></code> | |||
|{{button|switch|stickud}} | |||
|[[:File:Switch Stick updown.png|[link]]] | |||
|- | |||
| <code><nowiki>{{button|switch|sticklr}}</nowiki></code> | |||
|{{button|switch|sticklr}} | |||
|[[:File:Switch Stick leftright.png|[link]]] | |||
|- | |- | ||
| <code><nowiki>{{button|switch|pad}}</nowiki></code> | | <code><nowiki>{{button|switch|pad}}</nowiki></code> |