2,450
edits
m (→Hey! Pikmin) |
|||
Line 340: | Line 340: | ||
===''[[Hey! Pikmin]]''=== | ===''[[Hey! Pikmin]]''=== | ||
*[ | *[http://heypikmin.nintendo.com/ ''Hey! Pikmin''] | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
! English || French || Spanish | ! English || French || Spanish | ||
|- | |- | ||
| | | [[Captain Olimar]] || capitaine Olimar || capitán Olimar | ||
|- | |||
| [[Sparklium]] || lumium || lustronio | |||
|- | |||
| [[whistle]] || sifflet || silbido | |||
|- | |||
| [[treasure]] || trésor || tesoro | |||
|- | |||
| [[Red Pikmin]] || Pikmin rouge || Pikmin rojo | |||
|- | |||
| [[Yellow Pikmin]] || Pikmin jaune || Pikmin amarillo | |||
|- | |||
| [[Blue Pikmin]] || Pikmin bleu || Pikmin azul | |||
|- | |||
| [[Rock Pikmin]] || Pikmin roc || Pikmin pétreo | |||
|- | |||
| [[Winged Pikmin]] || Pikmin ailé || Pikmin alado | |||
|- | |||
| [[Pikmin Park]] || Pikmin Parc || Parque Pikmin | |||
|- | |||
| [[S.S. Dolphin 2]] || Dolphin II || Dolphin II | |||
|- | |||
| [[jetpack]] || propulseur || mochila propulsora | |||
|- | |||
| [[Secret Spot]] || endroit secret || escondites | |||
|} | |} | ||
edits