44,429
edits
m (Adding third button.) |
m (Adding Pro Controller buttons.) |
||
Line 235: | Line 235: | ||
|- | |- | ||
!colspan=3|[[Wii U]] | !colspan=3|[[Wii U]] GamePad | ||
|- | |- | ||
|<code><nowiki>{{button|wiiu|LStick}}</nowiki></code> | |<code><nowiki>{{button|wiiu|LStick}}</nowiki></code> | ||
Line 320: | Line 320: | ||
|{{button|wiiu|NFC}} | |{{button|wiiu|NFC}} | ||
|[[:File:Wiiu-NFC.png|[link]]] | |[[:File:Wiiu-NFC.png|[link]]] | ||
|- | |||
!colspan=3|[[Wii U]] Pro Controller | |||
|- | |||
|<code><nowiki>{{button|wiiu|PCLStick}}</nowiki></code> | |||
|{{button|wiiu|PCLStick}} | |||
|[[:File:WiiU LStick.png|[link]]] | |||
|- | |||
|<code><nowiki>{{button|wiiu|PCRStick}}</nowiki></code> | |||
|{{button|wiiu|PCRStick}} | |||
|[[:File:WiiU RStick.png|[link]]] | |||
|- | |||
|<code><nowiki>{{button|wiiu|PCPad}}</nowiki></code> | |||
|{{button|wiiu|PCPad}} | |||
|[[:File:WiiU Pad.png|[link]]] | |||
|- | |||
|<code><nowiki>{{button|wiiu|PCPadup}}</nowiki></code> | |||
|{{button|wiiu|PCPadup}} | |||
|[[:File:WiiU Padup.png|[link]]] | |||
|- | |||
|<code><nowiki>{{button|wiiu|PCPaddown}}</nowiki></code> | |||
|{{button|wiiu|PCPaddown}} | |||
|[[:File:WiiU Paddown.png|[link]]] | |||
|- | |||
|<code><nowiki>{{button|wiiu|PCPadleft}}</nowiki></code> | |||
|{{button|wiiu|PCPadleft}} | |||
|[[:File:WiiU Padleft.png|[link]]] | |||
|- | |||
|<code><nowiki>{{button|wiiu|PCPadright}}</nowiki></code> | |||
|{{button|wiiu|PCPadright}} | |||
|[[:File:WiiU Padright.png|[link]]] | |||
|- | |||
|<code><nowiki>{{button|wiiu|PCPadupdown}}</nowiki></code> | |||
|{{button|wiiu|PCPadupdown}} | |||
|[[:File:WiiU Padupdown.png|[link]]] | |||
|- | |||
|<code><nowiki>{{button|wiiu|PCPadleftright}}</nowiki></code> | |||
|{{button|wiiu|PCPadleftright}} | |||
|[[:File:WiiU Padleftright.png|[link]]] | |||
|- | |||
|<code><nowiki>{{button|wiiu|PCA}}</nowiki></code> | |||
|{{button|wiiu|PCA}} | |||
|[[:File:WiiU A.png|[link]]] | |||
|- | |||
|<code><nowiki>{{button|wiiu|PCB}}</nowiki></code> | |||
|{{button|wiiu|PCB}} | |||
|[[:File:WiiU B.png|[link]]] | |||
|- | |||
|<code><nowiki>{{button|wiiu|PCX}}</nowiki></code> | |||
|{{button|wiiu|PCX}} | |||
|[[:File:WiiU X.png|[link]]] | |||
|- | |||
|<code><nowiki>{{button|wiiu|PCY}}</nowiki></code> | |||
|{{button|wiiu|PCY}} | |||
|[[:File:WiiU Y.png|[link]]] | |||
|- | |||
|<code><nowiki>{{button|wiiu|PC+}}</nowiki></code> | |||
|{{button|wiiu|PC+}} | |||
|[[:File:WiiU Plus.png|[link]]] | |||
|- | |||
|<code><nowiki>{{button|wiiu|PC-}}</nowiki></code> | |||
|{{button|wiiu|PC-}} | |||
|[[:File:WiiU Minus.png|[link]]] | |||
|- | |||
|<code><nowiki>{{button|wiiu|PCL}}</nowiki></code> | |||
|{{button|wiiu|PCL}} | |||
|[[:File:WiiUPC L.png|[link]]] | |||
|- | |||
|<code><nowiki>{{button|wiiu|PCR}}</nowiki></code> | |||
|{{button|wiiu|PCR}} | |||
|[[:File:WiiUPC R.png|[link]]] | |||
|- | |||
|<code><nowiki>{{button|wiiu|PCZL}}</nowiki></code> | |||
|{{button|wiiu|PCZL}} | |||
|[[:File:WiiUPC ZL.png|[link]]] | |||
|- | |||
|<code><nowiki>{{button|wiiu|PCZR}}</nowiki></code> | |||
|{{button|wiiu|PCZR}} | |||
|[[:File:WiiUPC ZR.png|[link]]] | |||
|- | |||
|<code><nowiki>{{button|wiiu|PCHome}}</nowiki></code> | |||
|{{button|wiiu|PCHome}} | |||
|[[:File:WiiU Home.png|[link]]] | |||
|} | |} | ||
[[Category:Templates|{{PAGENAME}}]]</noinclude> | [[Category:Templates|{{PAGENAME}}]]</noinclude> |